Yeni yıl hediyesi Web Hosting Paketleri 3.99$ hemen şimdi SATIN AL

Hizmet Sözleşmesi & Garanti Politikası & Kullanım Şartları

Nettesin İnternet Ve Yazılım Hizmetleri Ltd. ('NETTESİN' olarak anılacaktır) , ile Müşteri aşağıda belirtilen hükümler uyarınca anlaşmaya varmışlardır. Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen Servis Sağlayıcı ve Müşteri tanımları şöyledir :

Servis Sağlayıcı : Nettesin Internet Hizmetleri
Müşteri : Sunum ve tasarım servislerinden faydalanmak için başvurmuş kişi, kurum veya kuruluş.

Madde 1 :

Nettesin sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Amerika Birleşik Devletleri Federal Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 2 :

Servis sağlayıcı, Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz. Sorumluluk, Müşteri'ye aittir.

Madde 3 :

Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcı'da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Verileri yedeklemekle Müşteri sorumludur.

Madde 4 :

Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 5 :

Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, internet dolandırıcılığı(Sahte banka sitesi, herhangi bir websitesi, kurum, kuruluşun sahte web sitesini yaparak, kişisel bilgilerini çalmak, kredi kartı bilgileri çalmak. v.b.), pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı, sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşme fesih edildiğinde ödenen ücretlerin ise iadesi yapılmaz.

Madde 6 :

Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri , verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 7 :

Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 8 :

Servis Sağlayıcı , yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.

Madde 9 :

Servis Sağlayıcı sunucularını kullanarak 3. şahıslara ücretsiz hizmetler (e-mail, sayaç, chat, sohbet, form, top-site, anket vb. programlar) veremez ve verilen servisleri kötüye kullanamaz. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 10 :

Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek emaillar yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailları yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda Nettesin anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 11 :

Müşteri kesinlikle Nettesin sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde Nettesin sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, email bombardımanı, DoS (Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 12 :

Müşteri kesinlikle Nettesin sistemlerinin kaynaklarını (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte örneğin: CPU, RAM ve network kaynakları), Nettesin'un diğer müşterilerine verdiği hizmetleri engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde yüksek oranda kullanamaz. Bu durumda Nettesin müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini yada kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktirde Nettesin sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 13 :

Servis sağlayıcı, müşteri web sitesinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Firmamızın müşterilerine verdiği web hosting hizmetini %98 Uptime oranında erişimi garanti eder. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde 14 :

Müşteri, Servis Sağlayıcı'sı ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerini ve Türkiye Cumhuriyeti İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

Madde 15 :

Servis Sağlayıcı fiyat değiştirme hakkını saklı tutar. Sitede yayınlanan fiyatlara KDV dahil değildir. Müşteri KDV ödemeyi kabul eder.

Madde 16 :

Nettesin sunucularında IRCD (Shell) account satın alan müşteri Radyo, BNC ve zararlı bir takım yazılımları sunucuya kuramaz. Aksi taktirde oluşacak her türlü maddi ve manevi hasar müşteriye fatura edilecektir.

Madde 17 :

Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir. Fakat, ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz. Ayrıca yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin yaşadığı sorunu belirtmesi ve Nettesin'un bu sorunu çözmemesi ya da çözememesi gerekir. Sitemizde yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin hosting adı değişikliği, hosting paket değişikliği, hosting türü değişikliği, hosting silinip yeniden açılması, hostinge script kurulumu, hosting yedekten yükleme ve hosting taşıma işlemlerinden herhangi birinin yapılmamış olması gerekmektedir. Yine sitemizde yayınlanan 15 günlük geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin aldığı hosting paketine ait aylık trafik kullanımının 1GB'ı geçmemiş olmaması gerekmektedir. Süresi dolmuş olup faturası ödenmediği için duraklatılan hizmetlerden müşteri yedeğini almak için var olan faturasını ödeyip hesabını aktif etmek durumdadır. Ayrıca tüm hosting paket yükseltme ve tüm hosting süre uzatımları iade kapsamı dışında kalır. Ücretsiz .tk alan adı promosyonuyla birlikte satın alınan hosting paketleri de geri ödeme garantisi dışında kalır. Alan adı, Alan adı transferi, reseller(bayi hosting paketleri), dedicated, vps, vds, ip adresi ve ekstra hizmetler geri ödeme garantisi dışında kalırlar.

Madde 18 :

Müşteri .TR uzantılı belge gerektiren alan adlarının herhangi birini sipariş vererek ödeme yaptıktan sonra, 15 gün içerisinde alan adı için gerekli olan belgeleri tarafımıza eksiksiz veya doğru ulaştırmadıysa alan adı için ödemiş olduğu ücretin iadesi yapılmaz. Belge gerektiren alan adlarında sorumluluk müşteriye aittir.

Madde 19 :

Windows hosting müşterilerimiz kullandıkları hosting paketinin disk limitlerini aştığında sistem tarafından otomatik olarak hostingi alırken vermiş oldukları e-posta adresine disk limini aştığına dair e-posta gönderilir. Müşteri disk alanı limitini hosting paketinin seviyesi altına indirmez veya hosting paketini yükseltmez ise hosting paketi durdurulur. Müşteri destek talebi açarak bir defaya mahsus hosting hesabını tekrar aktif ettirebilir, aynı hosting paketinde tekrar disk limitini aşma durumu meydana geldiğinde hosting hesabı tekrar aktif edilmez, müşterinin hosting paketi yükseltmesi istenir ve hosting paketi yükseltmeden hosting hesabı aktif edilmez.

Madde 20 :

Web hosting ve Bayi hosting hizmeti dahilinde Nettesin FFMPEG hizmeti vermemektedir. Müşteri'nin sitesine 3. Şahıslar tarafından ses ve video yüklenmesi ile oluşan web sitesi yayını yasaktır. Bu maddenin ihlali durumunda Nettesin sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 21 :

Müşteri aldığı hizmette belirtilen trafik limitini aştığında yeterli olan diğer bir pakete yükseltme yapmalıdır. Müşteri mevcut paketinde trafik aşımında GB başına 7 TL+KDV ödemeyi kabul eder. Ödenmediği taktirde sözleşme Nettesin tarafından tektaraflı olarak fesih eder ödemesi yapılmayan trafik aşımından kaynaklı tutarları ise mahkeme masraflarıyla birlikte tahsil eder.

Madde 22 :

Müşteri, Nettesin'den aldığı hizmetin içerisinde verilen ek hizmetler olan MySQL ve MSSQL servislerini farklı bir servis sağlayıcıdan alınan hosting ile birleştirilemez veya farklı bir uygulama için kullanamaz. Bu maddenin ihlali durumda Nettesin erişim sağlayan ip adresini engelleyebilir veya hizmeti fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 23 :

Alan adı tesciliyle birlikte verilen ek ücretsiz hizmetlerin sınırsız süreyle devam edeceği garanti edilmemektedir. Nettesin, alan adı tesciliyle birlikte verilen ek hizmetleri gerek görmesi halinde sonlandırabilir ya da yenilerini ekleyebilir.

Madde 24 :

Firmamıza, www.turkishost.com, telefon, e-posta ve diğer iletişim yolları ile hakaret, küfür ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kişilerin üyelikleri durdurulur. (www.turkishost.com) Nettesin ile çalışmalarına izin verilmez. Aldığı ürün ve servislere ait ödediği tutarların iadesi olmaz, hesabındaki ürünleri başka hesaba aktarma veya taşıma işlemide yapılmaz.

Madde 25:

Süresi geçen alan adları üzerinde müşterinin her hangi bir hakkı bulunmamaktadır, müşteri alan adının süresi geçmeden yada geri alma süreci bitmeden alan adı ödemesi yapmak zorundadır. Aksi takdirde alan adı cezai duruma girer ve 118$ ödenmesi gerekir.

Madde 26 :

Kampanya ile alınan alan adları 1 yıl farklı bir müşteriye yada firmaya transfer edilemez.

Madde 27 :

Kampanya ile birlikte verilen alan adları alım tarihinden itibaren 1 yıl geçerlidir. Sonraki yıllarda standart ücret tarifesi geçerlidir.

Madde 28 :

İşbu sözleşme kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinde yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır. Müşteri’nin başvurusu esnasında onayladığı bu Sözleşme’de zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler,Nettesin'in http://www.turkishost.com/terms.php adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile Müşteri’ye bildirilecektir. Müşteri, Nettesin servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.