Genel Kullanım Şartları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi haricinde aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

Müşterinin aldığı yedek dışında Turkishost, sunucuların yedeklerini haftalık olarak almaktadır.

Hosting paketlerinde dosya paylaşımı, dosya/veri deposu, indirme merkezi veya depolama alanı gibi web hosting kavramına aykırı amaçlar için kullanılamaz.

Hosting paketlerinde toplu e-posta ya da spam/reklam amaçlı kullanılamaz. Turkishost gerek gördüğünde saatlik gönderim getirebilir.

Müşteri sahip olduğu verileri yedeklemekle yükümlüdür. Olası veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.

Sınırsız paketlerde adil kullanım esasına dayanmaktadır. Sınırsız paketlerin amacı web sitelerine ait dosyaların saklanması içindir, e-posta ya da harici depolama amacıyla kullanılamaz. Ayrıca, sınırsız paketlerde maks. kullanım alanı 10 GB'dır.

Paketlerimizde aksi belirtilmedikçe CPU kullanım limiti bir işlemci çekirdeğinin %25'i kadardır. Belirli paketlerde bu oran %50'ye kadar çıkabilmektedir.

Hosting paketlerimizde aksi belirtilmedikçe dosya adedi limiti (inode limit) 100.000 dir.

Tüm hosting paketlerinde eş (park/alias) domainler sadece mevcut web sitesinin eş yayını için kullanılabilir. Web sitesi yayını dışındaki kullanımlarda (posta vb.) Turkishost ilgili servisleri haber vermeksizin durdurulabilir.

Hosting paketlerinde kullanılan Addon / Alias / Eş / Park alan adları kullanıcı hesabında alan adı hizmeti olarak kayıtlı ise kullanılabilir. Kendisine ait olmayan veya farklı bir firma üzerinde kayıt edilmiş alan adlarının kullanılması durumunda alan adı kullanım hakkının ispatı kullanıcıya aittir. Turkishost gerekli gördüğü durumlarda bu ek alan adlarının yayını durdurabilir, hosting hizmetinden kaldırabilir.

Hosting altyapılarımızda sunucu güvenliğini etkileyebilecek herhangi bir fonksiyon veya kütüphanenin kullanılmasına izin verilmemektedir.

Paylaşımlı hosting altyapımızdan hizmet alan kullanıcılarımızın SSH erişim hakkı bulunmamaktadır.

Paylaşımlı hosting altyapılarımızda php fonksiyonu olan exec, escapeshellarg, popen, proc_open fonksiyonlarının kullanılmasına izin verilmemektedir.

Turkishost.com belli aralıklarla kaynak kullanımını (CPU, dosya adedi / boyutu, MySQL, MSSQL, Trafik, Disk kullanımı vb.) takip edebilir ve müşteriden kaynaklarını düşürmesini isteyebilir. Paket limitlerinin veya iyi niyetli kullanım esaslarının aşıldığı durumlarda sistem otomatik olarak limitleme, durdurma, özel bir sayfaya yönlendirme veya sınırlandırma işlemi gerçekleştirebilir.

Turkishost.com, kaynak kullanımlarına veya sunucu performansı gibi kriterlere bağlı olmaksızın gerekli gördüğünde kullanıcıya haber vermeden aktif paketler için; IP, sunucu ve altyapı değişikliği yapabilir.

Kampanya, promosyon, indirim, ücretsiz ek süre vb faydaların kullanımı aksi belirtilmedikçe, firma ve kişiye özeldir. Farklı isim, eposta veya telefon vb kayıtlar üzerinden oluşturulmuş hesaplardan sağlanan faydanın, belirlenen kurallar çerçevesinin dışında kullanımının tespit edilmesi durumunda turkishost haber vermeksizin ilgili hesabı ve hizmeti askıya alabilir, kullanıcıdan ilgili faydadan oluşan farkın ödenmesini talep edebilir.

Turkishost.com'un neden göstermeksizin her zaman hizmeti sonlandırma ve iade hakkı vardır.

Turkishost.com, hosting paketlerinde ve bu paketleri etkileyen maddelerde ve tüm diğer unsurlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan hizmetler turkishost.com tarafından askıya alınır ve barındırılmaz.

Web hosting paketlerinde, toplist siteleri, irc scriptler, botlar, proxy scriptleri, kanunsuz yazılımlar, resim scriptleri, dosya yükleme, yatırım siteleri, bitoin, ve pornografi içeren web siteleri barındırılmaz ve Turkishost iade ve iptal hakkını saklı tutar.